Yoğun Fazlı Pnömatik Taşıma

İHTİYACINIZA UYGUN ÇÖZÜMLER

Mastervac, farklı üretim hatlarında malzeme paketleme, taşıma, dozajlama, ürün karıştırma, dağıtım gibi farklı ihtiyaçlar için, çeşitli malzeme türlerini bir noktadan başka bir noktaya taşıyabilen, gereken süreyi azaltan ve ortadan kaldıran basınçlı hava veya elektrikle çalışan pnömatik taşıma sistemleri sunmaktadır.


  • Komple sistem tasarımı ve özelleştirme
  • Maksimum verimlilik ve güvenlik garantilidir
  • Orta ila büyük parçacık boyutuna sahip ürünler için uygundur
islak-kuru-elektrikli-supurgeler

Menzil özellikleri

Mastervac, farklı üretim hatlarında malzeme paketleme, taşıma, dozajlama, ürün karıştırma, dağıtım gibi farklı ihtiyaçlar için, çeşitli malzeme türlerini bir noktadan başka bir noktaya taşıyabilen, gereken süreyi azaltan ve ortadan kaldıran basınçlı hava veya elektrikle çalışan pnömatik taşıma sistemleri sunmaktadır. Mastervac'ın şirket içi teknisyenleri özellikle pirinç veya tahıl gibi tüm orta parçacık boyutundaki ürünler için yoğun fazlı pnömatik konveyör kullanılmasını önermektedir. Aslında, yoğun faz sistemi, ürünü borular boyunca hareket ettirmek için gereken yüksek su kaldırma ve düşük hava içeriğine sahiptir; bu, taşıma sırasında borunun içindeki havada asılı kalmadan az miktarda malzemenin taşınmasını kolaylaştırır.

Bu prosedür, daha fazla ürün bütünlüğü sağlar ve malzemeyi aralıklı gruplar halinde hareket ettirerek karışmasını önler (temel olarak, ürünün boru içinde sürekli olarak hareket ettirilmesinden oluşan akışkan fazlı sistemlerden farklıdır). Yoğun fazlı sistemler, toplama noktasından boşaltma noktasına kadar borular aracılığıyla daha hızlı hareket ettirildiğinde parçalanma riski taşıyan özellikle viskoz veya aşındırıcı ürünler için tavsiye edilir.